Ogrody Botaniczne rezerwaty parki

Wojsławice jesienią.

 

Jesień zawitała    i do Wojsławickiego arboretum, śliczne  przebarwione liście   i  kwitnące jesienne  kwiaty   coś   pięknego dla duszy   zwłaszcza jak jest  słoneczny dzień  zapraszam do  galerii foto

Jesień na Torfowisku pod Zieleńcem 2011

 

Torfowisko   o tej porze roku jest  śliczne utkane  kolorami  jesieni  co  tu  dużo pisac zapraszam do galerii  foto

Rezerwat przyrody Muszkowicki Las Bukowy

 

Rezerwat obejmuje fragment ocalałego pierwotnego lasu bukowego, porastającego niegdyś Sudety i Przedgórze Sudeckie. Niektóre  buki   mają  po 250lat i  metr średnicy.  Oprócz buków występują tu dęby bezszypułkowe, jawory, wiązy górskie i lipy drobnolistne.

Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego

 

Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego, nazywany oazą piękna i spokoju w sercu wielkiego miasta, to "żywe muzeum", a zarazem ośrodek naukowy i dydaktyczny oraz ulubione miejsce wypoczynku wrocławian. Położony jest po północnej stronie katedry Św. Jana Chrzciciela i kościoła Św. Krzyża...

Arboretum w Kórniku

 

Arboretum w Kórniku - największe i najstarsze arboretum w Polsce. Zostało założone w 1. połowie XIX wieku przez Tytusa Działyńskiego i jego syna Jana. Na powierzchni ponad 40 ha znajduje się w ok. 3 tys. gatunków drzew i krzewów, w tym wiele egzotycznych.

Arboretum w Wojsławicach

 

Arboretum w Wojsławicach – ogród dendrologiczny na terenie Wojsławic (przysiółek Niemczy) w woj. dolnośląskim. Od 1988 filia Ogrodu Botanicznego we Wrocławiu. Znane z bogatego zbioru rododendronów i rzadkich drzew iglastych.