Inwestycje

1 2  »

Przebudowa DK8 w Szczytnej

 

Remont placu przykościelnego w Szczytnej

 

Rewitalizacja przy kościele Jana Chrzciciela w...

 

Pole golfowe Chopin Golf Szczytna.

 

Pole golfowe w Szczytnej powstało na naturalnym górzystym terenie Kotliny Kłodzkiej w otoczeniu Gór Stołowych oraz Uzdrowisk Kłodzkich. Kompleks golfowy wykorzystuje naturalne ukształtowanie terenu, gdzie w połączeniu z walorami krajobrazowymi tego miejsca są na tyle dominujące, że założenie tam pola golfowego podkreśla tylko jego naturalne piękno okolicy.

Melioracja Kamiennego Potoku w Szczytnej

 

W końcu  potok  płynący przez centrum Szczytnej  w górnej części od wodospadu kolo  straży   do mostu  na Polną doczekał   się melioracji.  Wycięto   wszystkie drzewa  i  krzaki  porastające  brzegi, poszerzono koryto   a w  newralgicznych   miejscach   wyłożono   kamieniami.  Bezpieczeństwo powodziowe   zapewne  będzie  większe jak  przed pracami. Rożnicę  przed w trakcie prac  i  efekt  gotowy  zobaczyć możemy na zdjęciach   

Biedronka Szczytna

 

W Szczytnej ruszyła budowa marketu Biedronka w pobliżu osiedla na Słoneczniej i już istniejącego Dino. Jak to wpłynie na konkurencyjne ceny i dobicie innych handlowców czas pokaże z dnia na dzień mury rosną w zastraszającym tempie.

Pomnik ’drewnoluda”

 

Defakto nie wiem jak to nazwać i kiedy będzie poskładane w całość, ale drewniana figurę możemy zobaczyć w PGKiMe a kamień podstawa jest z prawej strony nowego odcinka ulicy Wolności przy wylotówce na ósemce.

Budynek mieszkalno handlowy Szczytna

 

Obiekt powstał przy   parkingu  za dawnym  Pgerem  obecnie plac  Za Bramą.

Kamienny trakt II

 

Przebudowa  dawnego boiska szkolnego pod  zabudowę II  części   Kamiennego traktu .  obecnie prowadzone są  prace nad  ciągami pieszymi łączącymi  deptak z ul Handlową  i chodnikiem  nad dawnym boiskiem szkolnym i widownią 

Remont ulicy Polnej w Szczytnej

 

W  końcu mieszkańcy tej ulicy   doczekali się   porządnej nawierzchni   asfaltowej nie z kamyków lub szlaki,  które zmywała woda po większych   opadach.  Coroczna katorga w błocie   po wiosennych roztopach  a  już   po  budowie  wodociągu   przez  ekipę wodociągową  z   naszego   Pegieku   to już inna  bajka.  Jak wyglądała  Polna  przed remontem   podczas   budowy wodociągu i w trakcie remontu   nawierzchni można zobaczyć w galeriach .

1 2  »