Zagraj w piłkę ręczną na Orliku i pobij Rekord Guinnessa!

W dzisiejszą mroźną niedzielę, 11 października o godz.16.00, na 150 Orlikach w całej Polsce doszło  do próby pobicia rekordu Guinnessa w największej lekcji piłki ręcznej w wielu miejscach jednocześnie. Akcja, w której mógł wziąć udział każdy, została przeprowadzona w ramach programu „Nasza Droga do EURO 2016”. A tu wesoła i odporna na zimno ekipa w Szczytnej.

Mecze podczas styczniowych Mistrzostw Europy Piłkarzy Ręcznych odbędą się w 4 miastach: Krakowie, Katowicach, Gdańsku i Wrocławiu, ale naszym pragnieniem jest, aby EURO 2016 było świętem wszystkich Polaków, aby każdy poczuł emocje związane z turniejem. Dlatego ogromnie się cieszę, iż do udziału w biciu Rekordu Guinnessa zgłosiło się tak wiele małych miejscowości. To pokazuje jak popularna jest piłka ręczna w naszym kraju” – powiedział Wiceprezes ZPRP ds. EURO 2016 Marcin Herra.

By rekord został uznany przez Guinness World Record, spełnionych musi zostać kilka warunków. Podstawowym jest rozpoczęcie i zakończenie treningów w tym samym czasie. Każda lekcja musi też wyglądać i przebiegać według tego samego schematu. Dodatkowo na każdym Orliku próbę obserwować musi co najmniej dwóch świadków, a całe wydarzenie musi być nagrane kamerą i sfotografowane.

A   tak sie bawiliśmy w  Szczytnej  

 

 

Centrum Sportu, Aktywnego Wypoczynku i Rehabilitacji Ruchowej im. Benedykta Narlocha, Szczytna

Zobacz podobne:
» XXI Agrofeta w Szczytnej
» Remont placu przykościelnego w Szczytnej
»  Browar Franke Frankes Brauerei
» Dom na ulicy Bobrownickiej
» Biedronka Szczytna

11.10.2015