Ssaki

1 2 3 4  »

Wystawa kotów Kościan Wielkopolski 2014 - 26, 27...

 

Wystawa kotów rasowych w Kościanie. Klub Miłośników Kotów Rasowych Felis Posnania serdecznie zaprasza na LV i LVI Międzynarodową Wystawę Kotów Rasowych w Kościanie Wielkopolskim 26 i 27 kwietnia 2014, Zespół Szkół nr 4, im. Mariana Koszewskiego, Sala Sportowa ul. 27 stycznia nr 1.

Wystawa kotów Ostrawa

 

Foto relacja z Czeskiej wystawy kotów w Ostrawie. Wszelakie futrzaki jeśli można powiedzieć to o tych które takowego włosia czy sierści nie posiadają.

Kuna domowa, kamionka Martes foina

 

Występuje w niemal całej Europie  W Polsce występuje na całym obszarze kraju, zwykle w okolicach ludzkich siedzib, ruinach, lasach, a także w centrach dużych miast.

Kotiki afrykańskie z Wrocławskiego ZOO

 

Kotik afrykański Arctocephalus pusillus – gatunek morskiego ssaka z rodziny uchatkowatych.

Wargacz, aswal Melursus ursinus

 

Wargacz, aswal Melursus ursinus – gatunek drapieżnego ssaka z rodziny niedźwiedziowatych.

Muflon

 

Muflon Ovis aries musimon – gatunek ssaków łożyskowych z rzędu parzystokopytnych. Pierwotnie występował tylko na Korsyce i Sardynii, ale został introdukowany w wielu miejscach Europy. Przodek owcy domowej. Najmniejszy przedstawiciel dzikich owiec.

Wilk, wilk szary Canis lupus

 

Gatunek drapieżnego ssaka z rodziny psowatych (Canidae), zamieszkującego lasy, równiny, tereny bagienne oraz góry Eurazji i Ameryki Północnej.

Tygrys Panthera tigris

 

Tygrys Panthera tigris– gatunek dużego, drapieżnego ssaka łożyskowego z rodziny kotowatych,  największy z żyjących współcześnie  czterech wielkich, ryczących kotów z rodzaju Panthera, jeden z największych drapieżników lądowych – wielkością ustępuje jedynie niektórym niedźwiedziom. Dorosłe samce osiągają ponad 300 kg masy ciała przy ponad 3 m całkowitej długości.

Ryś, ryś euroazjatycki, ryś eurazjatycki Lynx lynx

 

"Bóg stworzył kota, żeby człowiek mógł głaskać tygrysa".

Oczywiście mowa o kocie domowym, bo nie wielu śmiałków pogłaskałoby rysia, a on sam by na to nie pozwolił . Ryś jest też jednym z największych drapieżników Europy. W Polsce jest gatunkiem rzadkim i chronionym. Wiele słyszałem o kotlinkowym rysiu zamieszkujący rejon gór Stołowych.

Kangur rudy, kangur czerwony Macropus rufus

 

Kangur rudy, kangur czerwony Macropus rufus – torbacz z rodziny kangurowatych. Duży ssak roślinożerny, największy z torbaczy. Występuje pospolicie w całej Australii z wyjątkiem części południowego i wschodniego wybrzeża oraz północnych lasów.

1 2 3 4  »