Gmina

1 2  »

Pasieka w Chocieszowie

 

Magicznakotlinka buszowała w pasiece wśród 10 milionów tych pożytecznych owadów. Co prawda dostaliśmy wskazówki aby zachowywać się spokojnie bez nerwacji i oganiania się, ale to tylko tak się mówi, i aby nie być podobnym przez 2-3 dni do mieszkańców kraju kwitnącej wiśni dostaliśmy kapelusze z moskitierą tak na wszelki wypadek

Złotno niem. Goldbach

 

Złotno (niem. Goldbach) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie kłodzkim, w gminie Szczytna

U Anny - Ośrodek Wypoczynkowy Łężyce

 

Ośrodek położony jest w najbardziej malowniczym zakątku Kotliny Kłodzkiej u podnóża Gór Stołowych - najatrakcyjniejszego pasma górskiego Ziemi Kłodzkiej, na trasie między Dusznikami a Karłowem, otoczony górami.

Łężyce

 

Łężyce (niem. Friedersdorf) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie kłodzkim, w gminie Szczytna. W latach 1975-1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa wałbrzyskiego.

Krzyż przydrożny w Chocieszowie

 

Krzyż przydrożny  w Chocieszowie

Wiejskie Centrum Aktywności Społecznej w Złotnie

 

Kolejna inwestycja ze śródków Unijnych na obszarze wiejskim to przebudowa starej nieużywanej remizy strażackiej na centrum Aktywności Społecznej w Złotnie. Koszt modernizacji to około 600tys.zł. A tu kolejne przemiany ze starego rupiecia w piękny obiekt.

Kamieniołom na Dolinie

 

W kierunku  starej drogi do Dusznik   w okolicach na  Doliny,  znajduje się  nieczynny  już kamieniołom  piaskowca.  Wyrobisko   najwyższą ścianą opiera się   prawie o torowisko linii  Kłodzko- Kudowa. W  najgłębszym miejscu jest mały stawek głęboki na kilka metrów.   Na  skalnej rozleglej półce wybudowano  nie dokończony do dnia dzisiejszego pensjonat. Cały teren jest urokliwy  ale nie dostępny  jako  prywatny.

 

Kapliczka na Studziennej

 

Kapliczna  na Studziennej znajduje się  przy szlaku prowadzącym z Batorówka  do Wambierzyc. Datowana na 1831 rok, w środku znajduje się figurka Matki Boskiej wnętrze groty wyłożone jest  koksem węglowym. Na podstawie  malowidło ukrzyżowanego Chrystusa na blasze.

 

Lesna kapliczka

 

Kolejna kapliczna na szlaku z Batorowa w kierunku na Wambierzyce,  równolegle ze szlaku korzystają nie tylko turyści ale także pątnicy  zmierzający do wambierzyckiego sanktuarium 

Kościół św. Wita w Niwie

 

Kościół  św. Wita w Niwie znajduje się w dekanacie polanickim w diecezji świdnickiej. Była erygowana w XIV w.

1 2  »