Kłodzko

1 2 3 4 5 6  »

Przebudowana ulicy Kościuszki w Kłodzku

 

Na styku ulic Kościuszki, Wojska Polskiego i Bohaterów Getta w kłodzku na placu Jagiełły ,powstaje rondo. Rondo w tym miejscu znajdowało się do końca lat 60 ubiegłego wieku Czy obecne inwestycja poprawi płynność ruchu drogowego Zobaczymy . Przy okazji zakres prac obejmuje całkowitą wymianę nawierzchni wraz z podbudową, wykonanie poboczy oraz chodników.

Fortyfikacje Kłodzka - historia, ochrona,...

 

W ostatnią sobotę 25  lutego  br.  buszowalismy po Kłodzkiej Twierdzy dzięki uprzejmości Akademii Przygody
Stowarzyszenia z siedzibą w Twierdzy Kłodzkiej. Jest to cykl spotkań zatytułowany "Fortyfikacje Kłodzka - historia, ochrona, zagospodarowanie" tym razem tematem przewodnim było "Donżon ostatni bastion obrony"

Minieuroland Park

 

Park Miniatur Minieuroland to rozciągający się na powierzchni 20 tys. liczący na dzień dzisiejszy   30 miniatur (docelowo planowanych jest ponad 100 makiet), wzorowanych na słynnych budowlach z całego świata, a zwłaszcza Europy i Dolnego Śląska, w tym Kłodzka i okolic.

Streets Owners w Kłodzku 2015

 

Kaskaderskie  pokazy   w  pokazy robiły wrażenie  zwłaszcza  te   tak zwane  "ogniowe"  testy. Grupa znana jest miedzy innymi w uczestnictwie w wielu filmach, między innymi jak: "Taxi 2", "Taxi 3" czy "James Bond".

Dawna skocznia Walecznych w Kłodzku

 

Dla niewielu  zapewne wiadomo ze przed  1945  rokiem w Kłodzku   można było  uprawiać  sporty zimowe jakim  były skoki narciarskie. Dwie skocznie znajdowały   się przy obecnym kasynie wojskowym przy  ulicy Walecznych. Z całego kompleksu w który wchodził także basen  pozostała  jedynie  górka ( widoczna na zdjęciu) która służyła jako zeskok. Druga skocznia  była  w kierunku  potoku Jawornik   Po basenie nie ma już śladu - powódź w  1997 roku dokończyła działa.

Panoramy Kłodzka

 

Panoramy  Kłodzka

Klubu Garnizonowy ul. Walecznych w Kłodzku

 

Obecnie obiektem zarządza  22 Karpacki Batalion Piechoty Górskiej za kasynem znajduje się  mauzoleum rodziny Ernst. W  pobliżu   obiektu w latach 40   znajdowała się skocznia  i odkryty  basen  Po skoczni   zachował się tylko  nasyp ziemny

Pałac Schloss Wölfelsdorf Wilkanów

 

Pałac w Wilkanowie (dawniej: Wölfelsdorf) w stylu barokowym powstał prawdopodobnie w latach 1681 – 1684, w wyniku przekształcenia renesansowego XVI–wiecznego dworu w letnią rezydencję hrabiowskiego rodu von Althann z Międzylesia. Z inicjatywy Michaela Wenzela II von Althmanna, autorem projektu nowej siedziby był Jacob Carove. Kolejne rozbudowy miały miejsce ok. 1700 oraz 1730 r.

Pręgież z Korytowa

 

Granitowy pręgierz pięciometrowej wysokości posiadający na szczycie metalową chorągiewkę wiatrową datowaną na 1712 r. w Coritau na nasze Korytów. Oczywiście nie zachował się do naszych czasów bo Polak potrafi obalony i zniszczony w latach 60 ubiegłego wieku.

IX Dni Twierdzy Kłodzkiej 2014

 

Jak co  roku obchodziliśmy  dni Twierdzy Kłodzkiej. jest to  3 dniowa impreza.  na której każdy zajdzie coś dla siebie, głównym  elementem  i bardzo widowiskowym   jest inscenizacja  bitwy   z  1712  roku.  Tu po prostu trzeba  być 

1 2 3 4 5 6  »