Ciekawostki

1 2  »

Wschód słonca na Szczelińcu

 

Wschód słonca na Szczelińcu

Zaćmienie Słońca z 20 marca 2015

 

Całkowite zaćmienie Słońca z 20 marca 2015 będzie widoczne nad północną częścią Oceanu Atlantyckiego, na Morzu Norweskim i Morzu Arktycznym. Pas całkowitego zaćmienia przejdzie niemal wyłącznie przez obszary morskie - jedynymi obszarami lądowymi, na jakie natrafi, są Wyspy Owcze i Svalbard. Swoje maksimum zaćmienie osiągnie na wschód od Islandii, gdzie faza centralna potrwa 2 minuty 47 sekund.

 

Kilka fotek tej ładnej zimy

 

Kilka fotek tej ładnej zimy, a nie tej dokuczliwej dla pieszych i kierowców.

Jesień idzie

 

Kilka jesiennych fotek wykonanych w okolicach Dusznik o poranku jak to mgły się snują, kończy się ta nasza Złota Polska Jesień

Morze Bałtyckie, Bałtyk

 

Morze Bałtyckie, Bałtyk – płytkie morze śródlądowe na szelfie kontynentalnym w północnej Europie. Połączone z Morzem Północnym przez Cieśniny Duńskie (Sund, Mały i Wielki Bełt) oraz Kattegat i Skagerrak. Za zachodnią granicę Bałtyku właściwego przyjmuje się cieśninę Sund i próg podwodny ciągnący się na głębokości 18–20 m od przylądka Gedser (wyspa Falster) do przylądka Darßer Ort (Darß)

Zima w maju

 

Nagle  załamanie pogody i ochłodzenie doprowadziło do intensywnych opadów śniegu  co  w maju w takich ilościach rzadko się zdarza.  Braki w dostawie energii elektrycznej i utrudnienia na drogach połamane  drzewa to   normalka przy takich  opadach jedynie  koty  nie robiły  nic sobie z zimowej  aury.   

Urodzinki termitowej stronki

 

Dziękuje wszystkim za odwiedziny mojej strony i rodzinie za wyrozumiałość. Karinie za cierpliwość.

Od września od kiedy założyłem statystyki stronke odwiedziło nawet kilka osób


7 439  Odwiedziny
32 885 Niepowtarzalne wyświetlenia
49 292 Odsłony
5 074 Bezwzględna liczba niepowtarzalnych użytkowników
Źródłem odwiedzin było 41 kraje świata

 

Zimowy spacerek 25-02-11

 

Zima wróciła  z  mroźnym mrozem ale i pogoda  słoneczna dopisywała dlatego   prezentuje kilka fotek ze spacerku  z okolic stawu w Złotnie  i  malutkiego wodospadu zamienionego w lodospad.

Fotki z dzisiejszego spacerku

 

Dzisiejsza wiosenna wręcz pogoda pozwoliła na sesje fotograficzną  w terenie. Fotki zostały zrobione w okolicach Karłowa

Barwy piasku

 

Piasek smagany wiatrem i  falami morskimi  układa się w przeróżne mozaiki  i przedziwne  kształty. Najmniejsze zanieczyszczenia  w takich warunkach zaokrąglają się w drobne kuleczki.

1 2  »