Muzea

Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II - Wadowice

Odwiedzając Dom Rodzinny Ojca Świętego, mamy niepowtarzalną okazję poznać miejsce, w którym rozpoczęła się historia przyszłego papieża Jana Pawła II. Właśnie tu stawiał on swoje pierwsze kroki, poznawał świat i ludzi. W tym miejscu doświadczył życiowych tragedii związanych ze śmiercią matki i starszego brata. Muzeum pozwala poznać młodego człowieka, który w przyszłości będzie wzorem i autorytetem dla milionów ludzi na całym świecie.

Muzeum Ziemi Kłodzkiej w Kłodzku

Muzeum znajduje się w zabytkowym budynku dawnego konwiktu. Po remoncie adaptacyjnym obiektu na potrzeby muzeum, zachowano wszystkie elementy zabytkowego obiektu wraz z pierwotnym układem i wystrojem.

Walka o ogień. Muzeum Filumenistyczne, Bystrzyca Kłodzka

Czy to możliwe aby pudełko zapałek kosztowało 12zl zapewne szokująca cena ale przy dzisiejszych podatkach wszystko jest możliwe.

Muzeum Trofeów Adama Małysza - Wisła

Galeria mieści się w budynku fundacji Izabeli i Adama Małyszów „Wystarczy chcieć", która stawia sobie za cel pomoc ludziom, dla których sport był nie tylko pasją, ale i sposobem na życie ale ulegli kontuzjom.

 

Muzeum Kargula i Pawlaka w Lubomierzu

W XVI- wiecznej kamienicy Domu Płócienników mieści się Muzeum Kargula i Pawlaka gdzie zgromadzone zostały pamiątki po trylogii komediowej Sylwestra Chęcińskiego.

Muzeum Przyrodnicze Uniwersytetu Wrocławskiego we Wrocławiu

Muzeum Przyrodnicze Uniwersytetu Wrocławskiego jest najstarszą i największą tego typu instytucją w kraju. Muzeum istnieje od 1814 r. a w swoich kolekcjach posiada wiele unikatowych okazów zwierząt wymarłych i rzadkich. 

 

Galeria Zdzisława Beksińskiego

Zbiory sztuki cerkiewnej XV-XIX w w Sanoku

W Sanockim muzeum historycznym znajdziemy wystawę poświeconą ikonom zgromadzonym w kilku pomieszczeniach znajduje się tu niewielka ilość ikon malowanych na płótnie i blasze – większość namalowana jest na drewnie i pochodzi z ikonostasu.

Muzeum Ziemi Kłodzkiej - Lapidarium

Muzeum Ziemi Kłodzkiej (dawny konwikt jezuicki) Lapidarnium 

O Janiczku i Marzence

Znacie bajkę o Janiczku i Marzence? pewne NIE ale znacie naszą Polską wersję Jasia i Małgosi ale po kolei: W miejscowości Raby znajduje się Muzeum Piernika, czyli Pernikowa Chaloupka. Drewniany domek kryje mini trasę turystyczną. Bilet kosztuje 50 koron. Wizyta tutaj to doskonały pomysł na rodzinną wycieczkę. Dlatego rodzinnie tam pojechaliśmy.

Muzeum Żaby Kudowa Zdrój

Pierwsze w Polsce Muzeum poświęcone Żabom we wszelkiej postaci. Muzeum mieści się budynku obok Dyrekcji Parku Narodowego Gór Stołowych

Zamek w Mosznej

Zamek  w Mosznej - 100-letni Zespół Pałacowo Parkowy w Mosznej o powierzchni 200 ha wpisany jest do rejestru zabytków. Stanowi obiekt o znaczeniu historycznym i artystycznym. W latach 1866 - 1945 właścicielem Mosznej była rodzina von Tiele Wincklerów.

Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju

Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju – placówka muzealna Samorządu Województwa Dolnośląskiego w miejscowości Duszniki-Zdrój, utworzona w 1968 r. w starym XVII-wiecznym młynie papierniczym nad Bystrzycą Dusznicką.

Muzeum Przyrodnicze w Jeleniej Górze

Zbiory Muzeum obejmują ponad 6.600 okazów ptaków, jaj ptasich, ssaków i ich skórek, rogów, motyli, muszli, przekroi drzew, gipsowych modeli grzybów, minerałów oraz min (owadów minujących). Ptaki zaprezentowano według środowisk, w jakich żyją. Eksponowane są ptaki: środowiska wiejskiego i miejskiego, pól i stepów uprawnych, wód śródlądowych oraz lasów i gór.

Muzeum Ziemi w Kletnie

Fragment ekspozycji Muzeum Ziemi w Kletnie – prywatne muzeum minerałów i skamieniałości w miejscowości Kletno w gminie Stronie Śląskie - województwo dolnośląskie.