Muzea

Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II - Wadowice

Odwiedzając Dom Rodzinny Ojca Świętego, mamy niepowtarzalną okazję poznać miejsce, w którym rozpoczęła się historia przyszłego papieża Jana Pawła II. Właśnie tu stawiał on swoje pierwsze kroki, poznawał świat i ludzi. W tym miejscu doświadczył życiowych tragedii związanych ze śmiercią matki i starszego brata. Muzeum pozwala poznać młodego człowieka, który w przyszłości będzie wzorem i autorytetem dla milionów ludzi na całym świecie.

Muzeum Ziemi Kłodzkiej w Kłodzku

Muzeum znajduje się w zabytkowym budynku dawnego konwiktu. Po remoncie adaptacyjnym obiektu na potrzeby muzeum, zachowano wszystkie elementy zabytkowego obiektu wraz z pierwotnym układem i wystrojem.

Walka o ogień. Muzeum Filumenistyczne, Bystrzyca Kłodzka

Czy to możliwe aby pudełko zapałek kosztowało 12zl zapewne szokująca cena ale przy dzisiejszych podatkach wszystko jest możliwe.

Muzeum Trofeów Adama Małysza - Wisła

Galeria mieści się w budynku fundacji Izabeli i Adama Małyszów „Wystarczy chcieć", która stawia sobie za cel pomoc ludziom, dla których sport był nie tylko pasją, ale i sposobem na życie ale ulegli kontuzjom.

 

Muzeum Kargula i Pawlaka w Lubomierzu

W XVI- wiecznej kamienicy Domu Płócienników mieści się Muzeum Kargula i Pawlaka gdzie zgromadzone zostały pamiątki po trylogii komediowej Sylwestra Chęcińskiego.

Muzeum Przyrodnicze Uniwersytetu Wrocławskiego we Wrocławiu

Muzeum Przyrodnicze Uniwersytetu Wrocławskiego jest najstarszą i największą tego typu instytucją w kraju. Muzeum istnieje od 1814 r. a w swoich kolekcjach posiada wiele unikatowych okazów zwierząt wymarłych i rzadkich. 

 

Zbiory sztuki cerkiewnej XV-XIX w w Sanoku

W Sanockim muzeum historycznym znajdziemy wystawę poświeconą ikonom zgromadzonym w kilku pomieszczeniach znajduje się tu niewielka ilość ikon malowanych na płótnie i blasze – większość namalowana jest na drewnie i pochodzi z ikonostasu.

O Janiczku i Marzence

Znacie bajkę o Janiczku i Marzence? pewne NIE ale znacie naszą Polską wersję Jasia i Małgosi ale po kolei: W miejscowości Raby znajduje się Muzeum Piernika, czyli Pernikowa Chaloupka. Drewniany domek kryje mini trasę turystyczną. Bilet kosztuje 50 koron. Wizyta tutaj to doskonały pomysł na rodzinną wycieczkę. Dlatego rodzinnie tam pojechaliśmy.

Muzeum Żaby Kudowa Zdrój

Pierwsze w Polsce Muzeum poświęcone Żabom we wszelkiej postaci. Muzeum mieści się budynku obok Dyrekcji Parku Narodowego Gór Stołowych