Formy skalne

Głowa Króla Der Kapuziner

Forma skalna stojąca na samej krawędzi wschodniej ściany wyrobiska kamieniołomu radkowskiego, na wysokości ok. 610 m n.p.m.

Formy skalne

 W  Górach   Stołowych  w procesie erozji spękania   kredowych piaskowców  ciosowych   uformowały się tu niesamowite formy skalne przypominające swym wyglądem ludzi zwierzęta   oraz przeróżne przedmioty.

 

Kurza stopka

Kurza stopka – to charakterystyczna forma skalna  znajdująca się w rezerwacie Błędne Skały .

 

Jesień na Szczelińcu Wielkim listopad 2010

Pierwszy  atak zimy przywitałem na wysokości 919 m    gdzie  zima  panowała już bezkonkurencyjnie i  wszystko   było pięknie  oszronione i zabielone białym szaleństwem.  Na szlaku nie liczni  którzy odważyli się tam wybrać. Zapraszam do galerii

Głazy Krasnoludków Gorzeszów

Głazy Krasnoludków to zabytki przyrody - zespoł form skalnych o długości 1,2 km oraz szerokości 200 m znajdujący się ok. 1,5 km na południowy zachód od Gorzeszowa.

Pasterskie Skały koło Idzikowa

Pasterskie Skały znajdują się w odległości ok. 100 m. od drogi Idzików – Nowy Waliszów, w górnej części wsi Idzików przy drodze widać jedną skałę, a reszta pozostaje w ukryciu pobliskiego lasu.

Maczuga Herkulesa

Maczuga Herkulesa – zbudowana z twardych wapieni skalistych maczuga skalna znajdująca się w Pieskowej Skale na obszarze Ojcowskiego Parku Narodowego.