Krzyże i figury przydrożne

Krzyże i kapliczki Suszyny

Kamienna Pasja, na wysokim kilkustopniowym postumencie, w górnej części którego płaskorzeźbiony herb rodu von Haugwitz, właścicieli Piszkowic Poniżej herbu zatarty malunek na blasze. Malowidło nawiązuje do fragmentu Ewangelii według św. Łukasza (Luc. c.24, v.29): "Panie zostań z nami, gdyż ma się ku wieczorowi"

Przydrożny krzyż ulica Wolnosci Szczytna

Przydrożny krzyż  znajdujący   się  przy ulicy Wolności w Szczytnej  pobliżu  domu z numerem 64 Datowanie  1887 rok

Krzyż Georga Aulicha - Szczytna/Borowina

Krzyż Georga Aulicha Ponad metrowej wielkości kamienny krzyż z piaskowca jest przechylony i złamany w trzonie. Upamiętnia miejsce tragicznej śmierci drwala Georga Aulicha który został przywalony przez drzewo 26 lipca 1707 roku. Inskrypcja na kamieniu brzmi: „A:1707 DEN 26 JULI(I) IST GEORG AULICH VON (?EM) BAUMER SCHLAGEN”

Figura św. Antoniego Kłodzko

Figura znajduje Się przy ulicy Półwiejskiej na Ustroniu po lewej stronie za sklepem przy wjeździe do gospodarstwa za ogrodzeniem na prywatnej posesji

Krzyż na cmentarzu w Zieleńcu

Kamienny krzyż z 2 bocznymi figurami usytuowany na cmentarzu obok kościoła św. Anny na Zieleńcu dzielnicy Dusznik zdrój. Datowany 1886 rok.

Krzyż w Zieleńcu

Kamienny usytuowany obok kościoła św. Anny na Zieleńcu dzielnicy Dusznik zdrój.

Krzyż przydrożny w Kulinie Kłodzkim

Nieopodal  stawu w Kulinie znajduje się przydrożny krzyż

Nepomucen z Słoszowa

Jest    to drugi jaki  spotkałem w okolicy   krzyż przydrożny  z umieszczą w podstawie płaskorzeźbą  przedstawiającą  św. Jana Nepomucena.  Datowanie:  1866 r.

Krzyż przydrożny

W  lesie  w okolicach  zachodniej części Szczytnej znajdziemy taki oto piękny przydrożny  krzyż. 

 

 

Krzyż przydrożny w Lewinie Klodzkim / / ul. Chopina Fryderyka

W  Lewinie Kłodzkim  przy   ul.Chopina i Wodnej znajduje się  krzyż przydrożny.

Nepomucen z Darnkowa

Jest    to pierwszy  jaki  spotkałem w okolicy   krzyż przydrożny  z umieszczą w podstawie płaskorzeźbą  przedstawiającą  św. Jana Nepomucena.  Krzyż znajduje się  przy pierwszym gospodarstwie rolnym z prawej strony w  Darnkowie.   Drugi podobny  możemy znaleźć w Słoszowie i Datowany z  1866 r.

Pasja w Chocieszowie

Kamienny krzyż przydrożny.