Piszkowice

Folwark młyński Piszkowice

Zespół dworski (młyński, folwarczny), obecnie nr 59, w skład którego wchodzą: dwór, z XVI/XVII w. spichrz murowany, 3-kondygnacyjny z 1839 r. młyn, z 1838 r.

Piszkowice Pischkowitz

Piszkowice (niem. Pischkowitz) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie kłodzkim, w gminie Kłodzko, w północnej części Kotliny Kłodzkie.

Pałac Piszkowice

Pałac zbudowano na rzucie prostokąta. Budynek jest częściowo podpiwniczony - część piwnic mieści się poza obrysem budynku, dwupiętrowy - drugie użytkowe piętro budynku schowane jest za dolną stromą połacią dachu. Pałac nakryty jest wysokim dachem o formie mansardowej, z dużymi lukarnami.

Jan Nepomucen Piszkowice

W kościele parafialnym św. Jana Chrzciciela w Piszkowicach w ołtarzu poświęconym Janowi znajduje się drewniana barkowa polichromowana figura Nepomuka w asyście aniołków.

Kościół św. Jana Chrzciciela Piszkowice

Kościół parafialny św. Jana Chrzciciela wzmiankowany w 1384 r. , po pożarach i zniszczeniach wojennych często przebudowany (XVIII i XIX w.), swój obecny kształt w stylu klasycystycznym uzyskał w XIX w. Budowla jednonawowa z transeptem i wysoką wieżą na osi.