Karłów

Jan Nepomucen III

Przy   ostatnim  domu  w  Karłowie jadać w   kierunku  Batorowa  za mostkiem po prawej stronie pomiędzy dwoma jesionami   znajduje się kapliczka datowana   na  rok 1855. 

Schronisko Pod Szczelińcem

 Schronisko Pod Szczelińcem  Ośrodek Szkol.-Wypocz. Uniw. Zielonogórskiego  Hotel Zur Heuscheuer

 

Karłów niem. Carlsberg

Karłów niem. Carlsberg – niewielka wieś położona w Górach Stołowych u południowych podnóży Szczelińców w gminie Radków, powiat kłodzki, województwo dolnośląskie.

Pomnik ofiarom I WŚ Karłów

Pozostałości po pomniku ufundowanym ku pamięci poległych mieszkańców Karłówa niem. Carlsberg. na frontach Pierwszej Wojny Światowej. Co prawda większość narodową w Karłowie stanowili Czesi jak i Niemcy. Razem mieszkali razem wojowali. Podstawę pomnika do dnia dzisiejszego znajdziemy na skrzyżowaniu dróg z Karłowa na kierunek Szczytna Batórów.

Schronisko PTTK "Na Szczelińcu

Pierwsza drewniana letnia altana dająca schronienie wędrowcom powstała w 1815 r. W 1845 r. dzięki dzałaniom miłośnika Gór Stołowych Franza Pabla wzniesiono w stylu tyrolskim schronisko-gospodę, nadając jej nazwę "Schweizerai"

Park Dinozaurów Karłów

I do  Karłowa zawitały prehistoryczne gady   co prawda   za ich życia   nigdy tu  nie zawędrowały,  ale frajda dla dzieciaków jest  olbrzymia.  Wkomponowany  w krajobraz   górski, pomiędzy skałami postawiono   30  większych lub mniejszych  figur   tych wymarłych gadów.

Jesień na Szczelińcu Wielkim listopad 2010

Pierwszy  atak zimy przywitałem na wysokości 919 m    gdzie  zima  panowała już bezkonkurencyjnie i  wszystko   było pięknie  oszronione i zabielone białym szaleństwem.  Na szlaku nie liczni  którzy odważyli się tam wybrać. Zapraszam do galerii