Świdnica

Świdnica

Świdnica  – miasto w województwie dolnośląskim, siedziba powiatu świdnickiego. Miasto leży historycznie na Dolnym Śląsku, na Przedgórzu Sudeckim, nad rzeką Bystrzycą.

Kościół Pokoju pw. Trójcy Świętej w Świdnicy

Kościół Pokoju pw. Trójcy Świętej w Świdnicy – zabytkowy budynek sakralny wybudowany na mocy porozumień traktatu westfalskiego, zawartego w 1648 i kończącego wojnę trzydziestoletnią. Należy do świdnickiej parafii Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce. Obiekt od 2001 roku wpisany jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Od 7 marca 2015 jest siedzibą biskupa.

Legenda o aptece pod Bykami

Prawie naturalnej wielkości byk na narożniku jednej z kamienic przy ulicy Długiej 45 w Świdnicy.

W budynku znajduje się apteka istniejąca nieprzerwanie od 6 maja 1882 r. aż do dziś. W chwili powstania została trzecią w mieście i nadano jej nazwę „Grunhof Apotheke”

Pałac w Krzyżowej

Pałac w Krzyżowej jest jednym z ciekawszych miejsc na Dolnym Śląsku, położony koło Świdnicy dziś jest tylko pozostałością po tym co minęło,czasem jeszcze tylko słychać gdzieniegdzie szept przytłumionych rozmów, rozmów , które dotyczyły ważnych spraw nie tylko dotyczących Dolnego Śląska ,ale także całego świata. To właśnie tu przez długi czas rezydowała jedna z najsilniejszych i najbardziej zasłużonych dla Niemiec rodzin- rodzina Moltków.