Nowa Ruda

Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Seniorów, Juniorów, Juniorów Młodszych Nowa Ruda

Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Seniorów, Juniorów, Juniorów Młodszych i I Liga
Krajowe: Nowa Ruda    Termin: 20.09.2014
Konkurencje: Klasyczna,

Wieża widokowa na Górze Wszystkich Świętych

Wieża widokowa powstała na Górze Wszystkich Świętych poprzez starania się założonej 8 sierpnia 1888 słupieckiej sekcji GGV. W 1889 wybudowano mini wieżę o wysokości 2,8 m. Góra Wszystkich Świętych była dużą atrakcją turystyczną, więc jakieś 20 lat później sekcja GGV zaproponowała wybudowanie nowej wyższej wieży i 12 czerwca 1913 położono pod jej budowę kamień węgielny a niedługo potem oddano do użytku zwieńczoną galeryjką widokową pietnastometrową wieżę. Na materiał do budowy posłużył tutejszy czerwony piaskowiec.

Kapliczki Nowej Rudy i Słupca

Kapliczki   znajdujące sie na terenie  gminy  Nowa Ruda

Jan Nepomucen Nowa Ruda

Jan Nepomucen umieszczony w pobliżu  mostu    na Włodzicy przy ul. Cmentarnej nr 1  w Nowej Rudzie. Uważany jest   z  jedną  z najstarszych figur Jana N. w Polsce, datowana na 1706 rok. Dolna podstawa   figury    to fragment   dawnego   filaru mostowego  zniszczonego podczas powodzi   w  1860roku. Na  środkowej części cokołu  niemieckojęzyczny napis fundacyjny.

Ludwikowice Kłodzkie Ludwigsdorf

Ludwikowice Kłodzkie (niem. Ludwigsdorf) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie kłodzkim, w gminie Nowa Ruda nad rzeką Włodzicą.

Ludwikowice Kłodzkie są jedną z największych wsi w regionie, a największą w powiecie.

 

Góra Wszystkich Świętych (niem. Allerheiligen Berg 648 m n.p.m

Góra Wszystkich Świętych (niem. Allerheiligen Berg ; 648 m n.p.m.) – szczyt z punktem widokowym w Sudetach Środkowych w paśmie Wzgórz Włodzickich.

Wzniesienie położone jest niedaleko Słupca, w północno-środkowej części Wzgórz Włodzickich, na wschód od centrum Nowej Rudy .

Pałac w Słupcu

Pałac   w Słupcu   dzielnicy Nowej Rudy nie doczekał się  do  naszych czasów.  Przebudowany   w  1685 roku.  Do 1701 r. należał do rodu von Morgante, którzy sprzedali majątek z pałacem Josefowi Antonowi Pilati von Thassaul.

Szyb Nowy I Kopalnia Węgla Kamiennego "Nowa Ruda" Pole "Słupiec"

We wtorek, 13 sierpnia br. zapadła decyzja dotycząca remontu szybu Nowy I w Słupcu. Projekt "Sięgaj wyżej - rewitalizacja miasta poprzez adaptacje poprzemysłowego szybu kopalni węgla kamiennego w Nowej Rudzie na ściankę wspinaczkową" - został wybrany do dofinansowania przez Zarząd Województwa Dolnośląskiego.

Kopalnia Węgla Kamiennego Muzeum Górnictwa Nowa Ruda

Początki kopalni datuje się na rok 1781 kiedy to nadano kopalni nazwę Ruben.

Od roku 1945 nosiła nazwę „Nowa Ruda”. W 1946 roku dołączono do niej kopalnie „Przygórze” i „Jan”. W 1954 roku obszar górniczy dawnej kopalni „Jan” został przekształcony w kopalnię „Słupiec”. Od 1971 roku kopalnie „Nowa Ruda” i „Słupiec” połączono w kopalnię „Nowa Ruda” w Słupcu.

"Muchołapka" - V7 czy komin chłodniczy Kopalnia Wacław (Ludwikowice Kłodzkie - Miłków)

Moja wczorajsza wyprawa nie była daleka ale zasadniczo bardzo tajemnicza. Wybrałem się do miejsca gdzie była stara kopalnia nawet 2. W latach 30 ubiegłego wieku było to miejsce największej tragedii w dziejach górnictwa europejskiego, mianowicie wystąpił tu wyrzut gazów i tym samym skał, podczas którego zginęło 151 górników.

Nowa Ruda

Nowa Ruda (niem. Neurode, dial. Noiroode czes. Nová Ruda) – miasto i gmina leżące w województwie dolnośląskim, w powiecie kłodzkim.

Budowa obwodnicy Nowej Rudy w ciągu drogi wojewódzkiej nr 381

Głównym celem wybudowania obwodnicy jest usprawnienie ruchu samochodowego przez Nową Rudę. Ruch tranzytowy zostanie wyprowadzony poza zabudowę mieszkalną miasta. Nastąpi znaczne usprawnienie ruchu tranzytowego pomiędzy Kłodzkiem i Wałbrzychem. Celem bezpośrednim jest poprawa bezpieczeństwa ruchu, zwiększenie prędkości przejazdowej, ograniczenie oddziaływania układu komunikacyjnego na środowisko naturalne, a w szczególności ograniczenie emisji spalin oraz hałasu w centrum miasta.

Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej na Górze Wszystkich Świętych

Sanktuarium na Kościelcu położone jest w Sudetach, w paśmie Wzgórz Włodzickich i bywa też często określane jako Sanktuarium na Górze Wszystkich Świętych. Poświęcone jest Matce Boskiej Bolesnej.