Radochów

Nowy Świat

Jako łącznik Wambierzyc z Radkowem poza jednymi zabudowaniami obfituje w kapliczki i figury wotywne i poza wcześniejszym Janem Nepomucenem i prześliczne panoramy Radkowa i Broumovské stěny w tle jak i naszego Szczelińca i radkowskiego kamieniołomu

Kościół św. Mikołaja Radochów

Pierwsze wzmianki o tutejszym kościele pochodzą z 1384 r.
Obecną świątynię wzniesiono w I poł. XVI w. i przebudowano w 1614 r. Kościół murowany, orientowany, jednonawowy z wieżą od zachodu i trójbocznie zamkniętym prezbiterium.

Nepomucen z Radochowa

Przy drodze na Trzebieszowice znajduje się figura Jana Nepomucena  z krucyfiksem, z  częściową aureolą  i z biretem w ręku, stojąca  na gruszkowatym cokole opatrzonym herbem fundatora - hrabiego de Neynaus – i datowana  na 1734rok  resztki   polichromii.

Radochów - Reyersdorf

Radochów (niem. Reyersdorf) – wieś  w województwie dolnośląskim, w powiecie kłodzkim, w gminie Lądek-Zdrój. Na wysokości ok. 390-430 m n.p.m. Liczy ok. 500 mieszkańców. 

Kalwaria Radochowska

Trochę intuicyjnie  poszukiwałem  tej  kalwarii  a opis   w przewodniku  jest zdeko  niemrawy    a  i  tabliczki kierunkowej  którą  rok temu  widziałem  nie uświadczysz,  a wielka szkoda  ze takie cudo skrywane jest   przed obcymi.