Bardo

Stacja Bardo Przyłęk

Stacja Bardo przyłęk na 82,544 km linii kolejowej z Wrocławia do Międzylesia. Przed wojną nosiła nazwę Wartha Frankenberg, zaś krótko po wojnie Barda Przyłąk. Kolej dotarła tu w roku 1872 od strony Wrocławia. Teren obok dzisiejszej stacji kolejowej Bardo Przyłęk to dawna kolonia Nowy Świat, należąca do Przyłęku. Warto zauważyć, że stacja powstała w miejscu starej gospody, obok której stała stajnia oferująca dyliżansom dodatkowe konie, potrzebne wozom z racji ostrego podjazdu w kierunku Barda.

Bardo - na tropie tajemnic historii

A oto jak bawiliśmy się w chirurgów Zwiedzając na zaproszenie profilu www.facebook.com/... SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ STRAŻNICZKI WIARY ŚWIĘTEJ W BARDZIE opisu specjalnie nie będzie bo to co widzieliśmy zajęło by pewnie tak zwane 3 grube cegłówki. Byliśmy w takich miejscach praktycznie nie dostępnych dla zwykłego Kowalskiego no poza zakrystią.

Źródło Marii w Bardzie

Źródło Maryi  jest miejscem wytchnienia dla wielu pielgrzymów podążających na szczyt kalwarii i  urwiska.  Nad ujęciem  źródlanej wody   zbudowano kamienną kapliczkę  a w środku znajduje się  kamienna cembrowina. Źródełko uchodzi za cudowne.