Kudowa Zdrój

Smażalnia pstrąga i karpia w Kudowie Zdroju

Na terenie naszego gospodarstwa wybudowaliśmy Smażalnie Ryb oraz łowisko. Klimatyczne wnętrze smażalni oraz atmosfera panująca w środku sprawia,że posiłki spożywane u nas są pożywieniem dla ciała jak i dla ducha.

Bukowina Kłodzka

Bukowina Kłodzka niem. Tannhübel – najwyżej położona (750 m n.p.m.) dzielnica Kudowy-Zdroju. Bukowina Kłodzka posiada charakter wiejski, a w przeszłości, jako wieś, była odrębną jednostką administracyjną.

Pstrążna Kudowa-Zdrój

Pstrążna (niem. Straußeney, czes. Stroužné) – dzielnica miasta Kudowa-Zdrój, dawniej osobna wieś.
Miejscowość położona w zachodniej części Gór Stołowych, na wysokości 560 m n.p.m., 7 kilometrów od Kudowy, 2,5 kilometra od czeskiego Machova, w rejonie historycznego czeskiego kątka.

Źródełko Maryi

W okolicach Kudowy w kierunku na Brzozowice w lesie znajduje się kapliczka z 1887 r. Poniżej kaplicy wypływa źródełko, którego wody uważane są za lecznicze i uzdrawiające W 1830 roku nadleśniczym miejscowych lasów był Ignacy Siegiel.

Staw w Parku Zdrojowym Kudowie Zdroju

Centralnym miejscem Kudowy Zdrój  jest Park Zdrojowy. Założony w XVIII wieku w miejscu wypływania źródeł mineralnych u podnóża góry zwanej Parkową swój najbujniejszy rozkwit notował w latach 20-tych XX wieku.

 

TKt48-155 przechodzi do przeszłości

Stało to cacko już bez pary, jako zabytek pomnik linii kolejowej 309. Kursowały na tej trasie Kłodzko-Kudowa bo inne miały problemy....