Zakłady produkcyjne

Wytwórnia Win "Las" Bürgerliches Brauhaus Glatz GmbH

Kłodzki Browar Mieszczański, istniejący od 1848 r. przy dzisiejszej ul. Spadzistej 6, od 1865 r. funkcjonował przy ul. Daszyńskiego jako "Rosenberg̕̕ sche Brauerei". Firmę w 1871 r. przejął Nathan Zimmermann, a w 1907 r. spółka „Bürgerliches Brauhaus Glatz GmbH”.

Chemiczna Spółdzielnia Pracy Syntetyka w Szalejowie Dolnym

Pierwotnie   browar  wybudowany w  1836 roku następnie  przebudowany  w 1840 roku przez Barona von Münchhausena na  cukrownie  Była to jedna z pierwszych z uruchomionych cukrowni po 1945 bo o dziwo nie została rozszabrowana w 1949 roku została tu utworzona tzw. "Syntetyka"    Zakład istnieje od 1949 roku. Specjalizuje się w produkcji: - chemikaliów organicznych (estry, zmywacze, rozpuszczalniki) - sztywnych płyt poliuretanowych, - klejów do drzewa, papieru i tworzyw sztucznych - środków myjących i czyszczących - zbieramy i przetwarzamy zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny - usuwamy dane ze wszystkich nośników optycznych i magnetycznych. Obecnie nie istnieje

Zakłady Przemysłu Dziewiarskiego RAMI Radków

Nieistniejący Zakład Przemysłu Dziewiarskiego "RAMI" To co pozostało chyli się ku ruinie.

Zakłady Papiernicze w Młynowie

Papiernia w Młynowie Ostdeutsche Papier - und Zellstoff - Werke A-G   powstała w 1895 r. jako jedna z pierwszych nowoczesnych fabryk tej branży w Sudetach. Należała do firmy Schöllera.
Po II wojnie światowej, jeszcze przed końcem 1945 r., wznowiono produkcję i zainstalowano pierwszą w powojennej Polsce maszynę papierniczą.

Cees-Pol Zakład Przetwórstwa Mięsnego na ul. Półwiejskiej w Kłodzku.

Cees-Pol Zakład Przetwórstwa Mięsnego na ul. Półwiejskiej w Kłodzku.