Zakłady produkcyjne

Wytwórnia Win "Las" Bürgerliches Brauhaus Glatz GmbH

Kłodzki Browar Mieszczański, istniejący od 1848 r. przy dzisiejszej ul. Spadzistej 6, od 1865 r. funkcjonował przy ul. Daszyńskiego jako "Rosenberg̕̕ sche Brauerei". Firmę w 1871 r. przejął Nathan Zimmermann, a w 1907 r. spółka „Bürgerliches Brauhaus Glatz GmbH”.

Chemiczna Spółdzielnia Pracy Syntetyka w Szalejowie Dolnym

Pierwotnie   browar  wybudowany w  1836 roku następnie  przebudowany  w 1840 roku przez Barona von Münchhausena na  cukrownie  Była to jedna z pierwszych z uruchomionych cukrowni po 1945 bo o dziwo nie została rozszabrowana w 1949 roku została tu utworzona tzw. "Syntetyka"    Zakład istnieje od 1949 roku. Specjalizuje się w produkcji: - chemikaliów organicznych (estry, zmywacze, rozpuszczalniki) - sztywnych płyt poliuretanowych, - klejów do drzewa, papieru i tworzyw sztucznych - środków myjących i czyszczących - zbieramy i przetwarzamy zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny - usuwamy dane ze wszystkich nośników optycznych i magnetycznych. Obecnie nie istnieje

Zakłady Elektrotechniki Motoryzacyjnej Sp. z o.o ZEM

Zakłady Elektrotechniki Motoryzacyjnej Sp. z o.o. (w skrócie ZEM Sp. z o.o.) prowadzą działalność gospodarczą od 01.02.2002 roku. Przez ten czas przedsiębiorstwo znacznie się rozwinęło, rozszerzając gamę oferowanych wyrobów, a relokacja produkcji usprawniła cały proces.

Czy to już koniec huty "Sudety" w Szczytnej

Produkujący od ponad 240 lat kryształy zakład powoli przestaje istnieć. Dramatyczna sytuacja była po awarii wanny i wycieku szkła w roku 2004r. Uporano się z problemem, raz było lepiej raz gorzej. Ale na początku kwietnia br

Zakłady Przemysłu Dziewiarskiego RAMI Radków

Nieistniejący Zakład Przemysłu Dziewiarskiego "RAMI" To co pozostało chyli się ku ruinie.

Zakłady Papiernicze w Młynowie

Papiernia w Młynowie Ostdeutsche Papier - und Zellstoff - Werke A-G   powstała w 1895 r. jako jedna z pierwszych nowoczesnych fabryk tej branży w Sudetach. Należała do firmy Schöllera.
Po II wojnie światowej, jeszcze przed końcem 1945 r., wznowiono produkcję i zainstalowano pierwszą w powojennej Polsce maszynę papierniczą.

Cees-Pol Zakład Przetwórstwa Mięsnego na ul. Półwiejskiej w Kłodzku.

Cees-Pol Zakład Przetwórstwa Mięsnego na ul. Półwiejskiej w Kłodzku.

Huta Szkła "Sudety" Szczytna

Tradycje przemysłu szklarskiego w Szczytnej sięgają okresu średniowiecza, kiedy to w tym miejscu działały huty leśne. Jednak podstawy dla dzisiejszego zakładu dała zbudowana w 1770 roku huta w Batorowie. W 1827 roku majątek Szczytna kupił major Leopold von Hochberg. To on rozbudował zakład i wywarł wpływ na jego dalszy rozwój.

Browar w Radkowie

Browar w Radkowie założył w 1878 roku A. Nitsche. W 1889 roku zakład, który zajmował ogólną powierzchnię 15 000 m2 przejął po nim jego syn Carl. Nie wiem dokładnie od kiedy browar używał nazwy „Heuscheuer Brauerei“, być może od roku 1905, kiedy został gruntownie przebudowany i zmodernizowany