Drzewa

Krzywy Las pomnik przyrody pod Gryfinem

Krzywy Las – pomnik przyrody o powierzchni ok. 1,7 ha, znajdujący się w okolicach nowego osiedla wsi Nowe Czarnowo i Elektrowni Dolna Odra, w powiecie gryfińskim (województwo zachodniopomorskie). Przez ten teren prowadzi czerwony szlak turystyczny ze Szczecina Klucz do Mieszkowic

Sosna zwyczajna, pospolita Pinus sylvestris

Sosna zwyczajna, pospolita Pinus sylvestris gatunek wiecznie zielonego drzewa z rodziny sosnowatych (Pinaceae). Występuje powszechnie na terenach Europy Północnej i Środkowej i  Syberii Wschodniej.

Buk zwyczajny Fagus sylvatica

Gatunek drzewa należący do rodziny bukowatych (Fagaceae Dumort.). Występuje w stanie dzikim w prawie całej Europie

Modrzew europejski Larix decidua

Gatunek drzewa iglastego należący do rodziny sosnowatych. W Polsce na naturalnych siedliskach rośnie tylko w Tatrach. Poza tym jest sadzony powszechnie na terenie całego kraju.

 

Cis pospolity Taxus baccata

Cis pospolity Taxus baccata  – gatunek wiecznie zielonego iglastego drzewa lub dużego krzewu z rodziny cisowatych. Pierwotnie cis pospolity rósł w Europie, w górach Atlas.  Największe osobniki  osiągają do 32 m wysokości i 9 m obwodu pnia.

Cis Henryków Lubański

Okaz drzewa z gatunku cis pospolity, będący najstarszym drzewem w granicach Polski. Rośnie  w bezpośrednim sąsiedztwie domu nr 293 we wsi Henryków Lubański....

Cypryśnik błotny

Cypryśnik błotny Taxodium distichum – gatunek drzewa należący do rodziny cyprysowatych. Występuje naturalnie w południowo-wschodnich stanach USA, jednak już od dłuższego czasu sadzi się go w Europie jako drzewo ozdobne i parkowe.